איך נדע מי מומחה להדברת מזיקים ?

איך נדע על הדברת מזיקים ?

זו שאלה מצויינת ! יש צורך לדעת באיזה הדברת מזיקים מדובר, ובכך דננו כבר במאמרים אחרים, (חפשו לפי הסיווגים). יש לוודא עם המדביר אותו אתם חושבים להזמין, שהוא אכן המומחה להדברת מזיקים זו, שאתם זקוקים לה. כלומר אם יש לכם בעיית טרמיטים, לא כל מדביר מתמחה בבעיה ייחודית זו. 

בעיית מטרד יונים למשל, לא כל מדביר מתמחה בבעיה ספציפית זו. הדברה ירוקה –  טובה לבריאותך!
בכל הדברת מזיקים יש לוודא שאין שימוש בחומרים הרעילים לבני האדם ולחיות המחמד, כיום יצאו מן השימוש החומרים כגון: זרחן אורגני ודומיו, והשימוש בהם נאסר לחלוטין, בכל סוגי הדברת מזיקים המורשים בארץ. עם זאת ה'הדברה הירוקה' התפתחה והשתכללה, והיא מסוגלת להרוג מזיקים באופן מאד יעיל, מבלי להיות רעילה, כמעט בכלל, ליונקים, קרי, בני אדם וחיות מחמד.ועם זאת היא פחות רעילה לסביבה, ואינה מעבירה רעילות לאוויר ולביוב ומשם למי התהום, בקיצור היא בריאה לך, לחיות המחמד שלך, לילדיך, ולסביבה ה'ירוקה' שלך.

יציאה מן הבית לזמן קצר! תכננתם סופשבוע (כדי לעשות הדברה) ? כבר אין צורך. צריך לעזוב את הבית לשעה, ואחר כך אפשר לחזור. פשוט לנסוע לדודה ולחזור.האם יש לנקות את הקירות כשנחזור?  לא, אין ריח רעיל כבד באויר, אין סימנים על הקירות, פשוט ריח רענן של תפוזים. נא לשאול על פי סוג  ההדברה איזה ניקיון צריך לאחר ההדברה. 
שאלות מקצועיות בדרך כלל, יוכלו לספר לך מייד האם המדביר שבחרת מומחה בתחום שביקשת, או לא.מומלץ לבקש, דרכי אבחון לנגע, או לשאול מספיק כדי לדעת שאתה בידיים טובות.לא לשכוח שאלו אנשים שיותר עובדים, יותר מדבירים  – פחות מדברים וגם ביצוע הדברת טרמיטים .

מה סוגי הריסוס להרחקת יונים ?

אם יש יונים בסביבת המגורים הקרובה, כלומר ב: מרפסות שירות, גגות, מרפסות, ופתחי איוורור וחלונות, זה דורש טיפול כולל ומקיף להרחקת יונים.

אבל אם נענה לשאלה הראשונית,

כאשר יש יונים בסביבה יש צורך בריסוס נגד הטפילים של היונים ואלו הם בדרך כלל, כיני יונים, מטרד מספר אחד מעבר לנוכחות היונים הקרובה מדיי לתחומי מחייתנו. יש צורך להתייעץ עם מומחה לתחומי הרחקת יונים, נקיון הסביבה שזוהמה בפסולת שלהם, ואז לבצע ריסוס נגד כיני יונים. 

איזה ריסוס הכי פופולרי, ורצוי בכל בית?

המבוקש ביותר, הוא ריסוס למטרת הדברת דירה או הדברה אלקטרונית . כלומר, ריסוס לכל הבעיות הנפוצות ביותר, אותו כדאי מאד לעשות אחת לכמה זמן, למשל, אחת לחצי שנה. ולמה? כי גם הנמלים, וגם התיקנים, והעכבישים פשוט לא יגיעו אל הבית שלנו, אם הוא יהיה מטופל היטב, והאחריות מכסה חצי שנה לפחות.

ואם ניקח בחשבון שהריסוס להדברת דירה אינו רעיל כל כך כמו פעם, למעשה, הוא רעיל לחרקים ולא ליונקים, כלומר, לא לבני אדם ולחיות המחמד. ואז זה אומר, שניתן לחזור לדירה אחרי שעה בלבד מתום ההדברה. זה כבר לא פרוייקט מסובך, ונחזור לבית עם ריח תפוזים נעים. מתחיל להישמע נחמד.

דוגמא מושלמת להרחקת יונים על ידי הדברה

האם יש ריסוס נגד דבורים וצרעות?

אם כבר יש בסביבתכם הקרובה, דבורים או צרעות, ולא מדובר באחת שהגיעה בטעות, יש צורך בטיפול מקצועי, כי כל טיפול חובבני יכול להסתיים בעשרות עקיצות שהן מצב מסכן חיים. ריסוס מקצועי למקרה זה מציע שני פתרונות בריסוס: ראשית, ריסוס של גז רעיל אל תוך הכוורת דבורים / קן צרעות. ושנית, ריסוס בדבק שאינו רעיל אך הוא מדביק את הדבורים או צרעות אל הקן /כוורת שלהן, וכאשר הן דבוקות הבעיה נגמרת מעצמה.

בחירת מדביר

בכל מקרה של הזמנת ריסוס או הדברה אחרת, יש לוודא, רשיון מדביר מורשה, חומרי הדברה מורשים, וקבלת אחריות לחצי שנה לפחות (משתנה על פי סוג ההדברה), ניתן היום לכל אחד מן הריסוסים גם לקבל הדברה ירוקה, שאינה פוגעת בבני אדם וחיות מחמד.