סוד הקסם לזוגיות בריאה !

זוגיות

זוגיות בחייו של אדם היא קשר מרכזי הצובע את חייו בגוונים שונים. נראה כי למידת הנתינה שיכול אדם להביא את עצמו, ובה בעת, ליכולתו לקחת מהקשר באיזון ישנה השפעה עמוקה על הצלחת הקשר וצביעת חייו בגוונים רבים.

בשלבים הראשונים לקשר זוגי, לאחר שלב המשיכה והמפגשים הראשונים, ועם תחזוק המשיכה והקשר, במידה והזוג מעוניין להתמסד, תגיע הצעת נישואין. לפני טקס הנישואין יעניק בן הזוג טבעת אירוסין לבת זוגו.

לא פעם, לרגע הנתינה הזה משמעות עמוקה בחייהם של בני הזוג. רגע המסמל חיבור בין השניים, שייכות וחיבור ביניהם. עם זאת, ומאחר ושלב הזוגיות הבא נושף בעורפם של בני הזוג, שלב תחזוק הקשר המאופיין בלחץ עולה, להמשך היכולת לתת השפעה עמוקה על הצלחת הקשר.

נראה כי נתינה לבדה אינה מספקת כדי לאפשר לשביעות רצון זוגית, עם זאת, זוגות רבים משתפים כי חלה ירידה בגינוני הנתינה עם השנים. שחיקה זו יש בה כדי להעיד על התקדמות הקשר אל עבר השלב הבא, שלב הקונפליקט.

בשלב הקונפליקט, חווים בני הזוג אי הסכמות חוזרות המייצרות פער ביניהם, המתאפיין בתקופה ובה אין להם פתרון המניח את הדעת ליישובו. זו שלב סוער, המלווה בתחושות של כבדות ואי אהדה או סלחנות.

בפני זוגות עומדים פתרונות שונים לשלב הקונפליקט. חלקם יבחרו בפרידה, אחרים יקפאו במקומם וימשיכו בדרך זו, ויש מי שיתורו אחרי מודל פתרון, ויביאו את מערכת היחסים לשלב הבא.

השלב הבא מאופיין בדרכי התמודדות עם מצבים זוגיים. חלק מהזוגות נעזרים באנשי מקצוע המומחים בהליכה משותפת ובחינת דרכי הפתרון המיטביות עבור השניים.

באופן סימלי, הענקת טבעות אירוסין הנהוגה כנתינה מבן הזוג לבת זוגו הינו רגע משמעותי. טוב יהיה לו לזוג, וירוויח הקשר בין השניים, אם הנתינה תתבטא בדרכים נוספות, חומריות פחות ומשמעותיות לחייהם המשותפים.

לא פעם מחמאות על התנהלותה של בת הזוג או על המראה שלה, ואפילו הדחת כלים יכולות להיות דרכו של בן הזוג להביע את אהבתו. ומנגד, בת הזוג יכולה לאפשר לבן זוגה להצטרף לטיול בנים עם חבריו.

בדרך זו המפגש בין השניים מתאפיין במתן מרחב אישי המאפשר בניית האמון ההדדי והיכרות הולכת וגוברת עם הדברים שעושים הרגשה טובה של חיבור והיכרות זו עם זה.